ČP Brno 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenek   
Pondělí, 16 Září 2019 23:00

Český Pohár Brno 14 - 15.9.2019

 

 

Před rokem jsem na tomto místě psal,jakou cenou zkušeností pro nás bylo, že jsme si

v Brně nechali kvalitně napráskat od dobrých soupeřů a že nás to určitě posune dál.Jsem rád, že jsem nebyl až tak špatným prorokem.

Nejprve v číslech:

Jméno

Počet

Vít.

Por.

Umístění

Krausová

16

0

1

-

Nováková

24

0

1

-

Chomát

54

2

1

11

Ryšavý

22

1

1

-

Martinka

28

3

2

5.

Klement

25

3

1

3.

Chábera

22

2

2

7.

Ačkoli jsem to sledoval jenom ex post na počítači, dovolím si věc okomentovat.

Šárka Krausová se prala s velkým nasazením, ale nezkušenost udělala své - jako všichni,musí se ještě trochu otrkat - tedy nebát se a závodit Předpoklady rozhodně má.

Nikola Nováková ztroskotala v 1. zápasu na průměrné soupeřce, kterou celý zápas dusila, ale v konci se nechala chytit do držení a neunikla, takže stopka. Dobrý postoj, slabší zem.

Kuba Chomát podal sympatický výkon, nezalekl se velkého turnaje a bojoval bez respektu.

Má dobré instinkty, techniku spíše na protichvaty a málo vypilovanou. Vadí jeho časté nemoci a tudíž malá účast na trénincích.Pokud se toto zlepší, jsou tu jasné perspektivy.

Matěj Ryšavý vypadl ve 2. kole, v prvé předvedl brilantní Uširo goši za pár vteřin,ale ve druhém prohrál na Ouči gari díky špatnému boji o úchop.Soupeř ho výrazně předčil v síle paží, takže víme, kudy dál, že, Matěji?

Pepa Martinka prokázal svůj vzestupný trend svým pátým místem,každého ze soupeřů, které porazil,udolal jinou technikou.Zastavil jej až Tománek z Pezinoku (budoucí vítěz) v semifinále,ten ovšem v utkání dominoval a Pepu značně technicky převažoval.V boji o 3. místo podlehl Buzinkayovi z Pezinoku po lítém boji, kde měl převahu v postoji, zatímco soupeř byl lepší na zemi. V Golden score si pak vykoledoval šido a tudíž prohru tím, že se pokoušel blokovat soupeři nohu rukou - prostě instinkt, takže bylo vymalováno.

Vojta Klement nám udělal radost svým 3. místem.Oceňujeme zejména pevné nervy a pohotovost v postoji. Slabinu vidíme v NeWaze,čímž si prohrál v souboji o finále.

David Chábera podal solidní výkon a svým 7. místem naznačil, kam v pelotonu této kategorie patří.Za silnou stránku jsme považovali v tomto turnaji boj na zemi, v postoji by měl uvažovat o zásadní změně stylu,aby lépe využil svého těl. typu .I v boji o úchop ho soupeři nikoli technicky, ale silově většinou předčili. Další zlepšení by mohla přinést vyšší rychlost a dynamika.

Takže děkujeme borcům za solidní výkony a doufáme že případnou kritiku

přijmou jako radu kamarádů a nikoli za pokus o splasknutí jejich mírně zduřelého ega.