ČP Brno 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenek   
Pátek, 21 Září 2018 10:29

Český pohár-Brno Cup 15. - 16.9.2018

 

 

Utíká to, utíká - rok s rokem se sešel a my jsme opět razili do Brna, abychom si porovnali ,zda jsme se od loňska někam posunuli, nebo ne .Odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá.

V sobotu 15.9. bojovaly kategorie seniorů a dorostenců. Do bojů zde zasáhli David Chábera a Nikola Nováková. Oba shodně podlehli v 1. kole zdatným soupeřům, ale u kaž- dého byla příčina jiná.

David šel s Polákem Kugandou celkem vyrovnaný zápas ,ale podlehl na 2 wazaari, obě na dynamickou seoi-nage, což byla soupeřova doména. David naopak prokázal absenci tokui - wazy, a ta vzniká trpělivým cvičením, kde efekt není ani zdaleka hned patrný.A kromě toho stará bolest - málo kvalitního sparingu se silnými soupeři.Jeho soupeř v dalším kole podlehl, takže konečná.

Nikola skončila za 30 vteřin - s Polkou Halkeovou prohrála na chvat ouči -gari, a hodila se vlastně sama.Je to škoda - Nikola je jasný talent, ale chybí úsilí v randori .Halkeová další zápas prohrála, takže do oprav jsme nešli.

Druhý den bojovali žáci. Jára Požický bojoval v 1.kole se Zitou z USK,což je jeho starý známý. Jára se nedal ovlivnit minulými porážkami a zdatně mu zatápěl, ale nakonec to přece nestačilo.Zita pak v dalším kole prohrál a odsoudil tak Járu do role diváka.Jára je nadaný a bojovný chasník,škodí mu však časté absence na pátečních trénincích (rodinné priority).I přes jistou nekázeň si od něj leccos slibujeme.

Pepa Martinka nám udělal radost.Jeho výsledek - dělené 9. místo ze 42 účastníků je slušné -nejprve podlehl Poláku Krzystyniakovi, ten ho vytáhl do oprav, kde nejprve dvakrát zvítězil a nakonec podlehl Luxemburkovi z USK. Soupeř byl technicky vypracovanější, Pepovi není vcelku co vytknout,jen snad moje oblíbené tema - vymakaná tokui - waza.Ta ještě trochu chybí

Oba naši starší žáci - Ryšavý a Klement měli shodný osud - vyhráli v 1. kole, ve druhém prohráli, postoupili do oprav a tam prohráli. Tedy výsledkově nic moc, ale potěšil nás zápasový projev, jejich pohyb je jaksi uvědomělejší a mění se s tím, jak oba rostou - za rok o hlavu.Perspektivně budou v nejvyšších váhových kategoriích a tomu musíme přizpůsobit další trenink.Kromě toho jsou ve st. žácích 1.rokem, takže na příští rok je to šance!

Závodů se zúčastnilo 1156 závodníků ze 158 klubů z Česka,Slovenska, Maďarska, Polska, Bulharska, Slovinska,Ukrajiny,Německa, Rakouska a Lotyšska.Takže zajímavá zkušenost.

Aktualizováno Pátek, 21 Září 2018 10:35