Prázdniny se nám lámou... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenek   
Čtvrtek, 26 Červenec 2018 17:00

Tak jsme v polovičce prázdnin...

a jejich konec tu bude coby dup A rodiče pomalu začnou přemýšlet , jak dětem organizovat život v příštím školním roce.

Takže pro informaci těm, kteří už s námi kus cesty urazili a ještě spíše těm, kteří nás teprve "očuchávají" ,aby zjistili co jsme zač

a jestli se neblížíme tomu, co pokládají za dobré pro organizaci volného času svých dětí, uvádíme článek - povídání o historii

našeho klubu, která se táhne od r 2012. Bylo to napsané pro jinou příležitost, ale jako zdroj informací o nás rovněž poslouží.

 

 

Povídání o SK Judo Liberec

Tento klub je služebně nejmladším judistickým subjektem v Liberci.Jeho kořeny jsou v oddíle TJ Rochlice,který od r. 1986 vedl Ing. Vojtěch s Jaromírem Šťastným.Ten v r 1994 zakládá oddíl Judo Club Liberec, přičemž oba oddíly úzce spolupracují. Vzhledem k podmínkám došlo k přestupu všech členů TJ Rochlice do JC Liberec.

Vzhledem k vzniklým názorovým rozdílům na to, jak má vypadat mládežnické judo ,odešli trenéři Ing. Vojtěch a Martin Chábera z JC Liberec , založili k 1.9.2012 klub SK Judo Liberec s působištěm v stále ještě příznivě naladěné TJ Rochlice a tam jsme našli nové působiště se svými 60 rozdrbanými žíněnkami Vegasport a 12 dětmi, které šly z JC Liberec s námi.Takže jsme začali od nuly, s prvním náborem a výcvikem dle našich představ.A o to tu šlo. V Jc Liberec nám vadila priorotní orientace na vrcholové sportovce a na finance.Nám jde o práci s dětmi jako takovou,kdy chceme, aby i méně nadané děti poznaly prospěšnost juda pro svůj duševní a fyzický rozvoj,aby u nás našly kamarády a chodily k nám rády.Pokud má dítě závodnické ambice, má veškerou naši podporu,pokud má k závodění odpor, nenutíme je.

V průběhu let naše počty narůstají, ze 12 dětí na začátku je  nyní  145 členů všech kategorií.Toto je včetně naší filiálky ve Frýdlantu, kde se vedení kroužku pod naším patronátem ujal tělocvikář a novopečený trenér 3. třídy Petr Sýkora .Judo ve Frýdlantu prosperuje a kapacita tam nestačí poptávce.Za uplynulých 6 let jsme se soustředili na pořízení veškerého vybavení,do kterého jsme investovali veškeré finance po zaplacení nájmu.Poštěstilo se s pár dotacemi a našlo se i pár sponzorů, takže dnes jsme vybaveni tak, že můžeme postavit solidní tatami pro závody. Vzmohli jsme se i na posilovnu a malé tatami pro speciální tréninky v Kateřinkách v objektu firmy M. Chábery.

Velkou oporou je nám rodičovská komunita, která kolem nás spontánně vzniká – jsou nám oporou při ježdění na závody a při našich akcích.


Naše kádrové vybavení: (v pořadí dle věku, nikoli dle důležitosti).

Ing Zdeněk Vojtěch,3.Dan

Trenérem od r. 1966, spoluzakladatel juda v Kolíně, v Liberci od r. 1982.Pomalu uhnívající senior, který se snaží kolem sebe šířit judistická moudra. Kromě trenéřiny se snaží být i spíkr. Celou kariéru se vyhýbá rozhodování, neb je povahy hloubavé a nerozhodné.Je trenérem II. a třídy komisařem II.tř.

Martin Chábera, 1.Dan.

Vůdčí osobnost a zdroj veškeré manažerské energie oddílu.Je žákem Ing Vojtěcha z doby před 30 lety a přes tento věkový odstup jsou to kamarádi.Kromě trenéřiny se se zaujetím věnuje rozhodování, kde je v rankingu TOP 30.Trenér 2. tř., komisař 3.tř.

Zdeněk Rožeň, 1. kyu

Vrstevník Martina Chábery a rovněž žák výšezmíněného seniora. Má z nás nejdelší závodnické CV a je dodnes výborně tyzicky i technicky disponován. Nositelem 1. kyu je asi 23 let a zarputile se brání pracovat na danu. . Trenér 3.tř.

Petr Sýkora 2.kyu

Mladý učitel dějěpisu a TV z Frýdlantu, kde se iniciativně chopil vedení naší pobočky na své škole..Trenér 3. třídy.

Josef Martinka, 4.kyu

Rodič nadaného dítěte, který ve věku 30 let zahořel pro judo.Udělal si kurs na trenéra fitnes a má na starosti fyzicku přípravu závodníků. Této práci se věnije s velkým nasazením


Závodnické výsledky :

Na špičku zatím nedosahujeme, ale někteří závodníci dosahují slušných výsledků na soutěžícha jsou vidět na rankingu..V soutěžích typu Samurajská katana  dosahujeme jako tým  dobrých výsledků.

Pořadatelská činnost.:

Pořádáme každoročně jedno kolo Samurajské katany a jednu lokální soutěž  „Podještědské novoroční poprání “. Při těchto soutěžích se snažíme o co nejlepší organizační úroveň a vstřícnost vůči zúčastněným oddílům

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Červenec 2018 18:19