VC Hradec Králové PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenek   
Neděle, 05 Březen 2017 19:18

VC Hradec Králové

 

 

V sobotu 4.3. jsme se zúčastnili závodů v Hradci Králové. Jeli jsme s 9 závodníky, z toho4 mláďata, 3 mladší žáci a 2 starší žákyně.

Z hlediska soutěží je Hradec Králové zvláštní místo.Příjemní lidé, je s nimi rozumná řeč. S výjimkou pořádání soutěží ; to se jim historicky nedaří a i my jsme letos váhali, zda tam máme jet, po loňských a dřívějších zkušenostech. Ale řekli jsme si, že s ohledem na krásnou novou halu v Třebeši ta snad oproti loňsku vychytali a jeli jsme.

Hala je to krásná, 5 tatami, spousta šaten, velká tribuna, krásné sociálky. Jenže tatami uspořádané do tvaru L ode zdi ke zdi,takže když chce trenér rychle přeběhnout ke kratší straně tohoto tvaru, musí vyběhnout na chodbu,oběhnout několik dveří a a znova vstoupit těmi správnými do haly. (nekteré jsou zamčené.) S Michalem Ryšavým jsme tam při tom přesunu zabloudili. Z tribuny na tatami se lze dostat jen tak ,že člověk vyjde ven na chodbu ,sejde do vstupního vestibulu, proběhne katakomby se šatnami a vstoupí do haly.To znamenitě přispěje k trénovanosti trenérů, ktaří potřebují komunikovat se svými dušičkamí na tribuně.Oni tam totiž mají protifanouškovské zábrany pro míčové hry a tak schody z tribuny na plochu jsou přehraženy důkladným zábradlím.To tam fakt nejdou udělat třeba zamykací vrátka nebo aspoň  na ty  závody na jednom místě odmontovat přišroubovanou deskovou výplň, že by to člověk podlezl?

Všech 5 tatami bylo opatřeno  scoreboardy, ale jen s počítačovými monitory, takže pro diváky přes celou šířku zápasiště prakticky nečitelné. Teda fakt nevím, to je problém sehnat  - půjčit v celém kraji 5 televizorů? Stačí ty hloupé .

Akce začala s 1  hod zpožděním. Na nástupu se sešlo dle mého odhadu 250 – 300 závodníků.Tabulky, ač ústně přislíbeny, vydány nebyly, pouze v 1 exempláři vylepeny na zdi. Tohle mne roztrpčilo nejvíc (a asi se stalo hlavní příčinou spisování této litánie) – bez tabulek se špatně koučuje, protože jen informace o tom , kdo kdy nastupuje, nestačí (bylo řešeno elektronicky). Což každý kouč ví.To je takový problém, půjčit si např. od sponzora rychlou tiskárnu či kopírku a tohle vyřešit? U nás v Liberci na Kataně se 300 závodníky dostane každý klub složku  s příslušným souborem tabulek.

Následující soutěž probíhala se slušným tempem, vyhlašovalo se odděleně pro mláďata, mladší a starší žáky.Pořadatel nezvládal průběžné psaní diplomů,takže po skončení závodů si starší žáci půl hoďky počkali, už se urodí.

Na soutěži rozhodovalo hodně mladých, nově vyškolených rozhodčích,což je dobře, takže omyly tolerujme. Občas k nim docházelo i u těch starších, zejména při aplikaci nových pravidel. Jeden takovýto rozhodčí obral Vojtu Klementa o zlato, když mu ve finále neuznal hned 3 Wazaari, přičemž soupeř dohromady neudělal jedinou akci.A vítězství bylo přiřčeno jemu, i za laskavé asistence care systému.

A nyní, když jsem si zredukoval adernalin, mohu přikročit k výkonům našich závodníků.

Michal Ryšavý :Narazil na zkušenějšího soupeře , prohrál v 1. kole na wazaari, bojoval statečně a kladl tuhý odpor. Bohužel soupeř následující souboj prohrál a Michala do oprav neposlal.

Kuba Česánek ve stejné kategorii jako Michal (27 záv.) 3 krát vyhrál, 2 krát prohrál -  celkově 5. místo. Kdyby zlepšil svůj  zápasový projev a měl více odvahy proti silným soupeřům, mohl by dokázat více.

Kristián Kučera podal jako obvykle bojovný výkon  , v konkurenci 17 závodníků – 3 vítězství a 2 prohry vedly k 5. místu.Hodnotíme nasazení , rezervy jsou v pestrosti techniky na zemi i v postoji.

Kuba Regner: snažil se, ale na silnějšího soupeře to nestačilo – vypadl v 1. kole

Pepa Martinka (23 účastníků), nejprve prohrál s nositelem ¾ kyu, ten ho vytáhl do repasáží, tam jednou zvítězil  a jednou prohrál – 9. místo

Vojta Klement v pavouku 9 účastníků  3krát vyhrál a ve finále podlehl spíše rozhodčímu, než soupeři – 2. místo. Typický projev jak jsme zvyklí: fyzička, bojovnost, ale chybí pestřejší technika a rychlost.

Matěj Ryšavý – 4 účastnci každý s každým : jednou polehl, jednou vyhrál a třetí soupeř se zranil, takže 2. místo.Stále stejná píseň – technika a aktivita.

Nikola Nováková , měla tabulku 4x4, se všemi soupeřkami po tuhém odporu prohrála, ale byla svým způsobem boje pro mne to nejpříjemnější, co jsem z naší účasti viděl. Soupeřky všechny 4. kyu,ale ona mydlila své Uči – maty jednu za druhou a bojovala jako lev. Samozřejmě na to dojela, ale její potenciál je veliký.

Veronika Česánková měla tabulku 3x3 a z toho jedna soupeřka šla mimo soutěž - byla o váhu výš a jediná. Verča ve své váze zvítězila a těžší dívce podlehla (rozdíl 7 kg). Ta ovšem byla mimo soutěž , takže jsme přivezli 1 zlato.

Odjížděli jsme díky diplomové prodlevě v ½ 6, s názorem (hlavně já) , že do H.K. raději ne. Jestli nám ovšem do roka zase neotrne…

Aktualizováno Pondělí, 06 Březen 2017 23:57